English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در نشست بخش بین‌الملل جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) تأکید کرد:ضرورت تقویت دیپلماسی رضوی در کشورهای حاشیه خزر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در نشست بخش بین‌الملل جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) تأکید کرد:ضرورت تقویت دیپلماسی رضوی در کشورهای حاشیه خزر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت:چهار کشور همسایه خزر برای ارتباطات فرهنگی مازندران اهمیت ویژه‌ای دارند و تقویت دیپلماسی رضوی در این کشورها ضرورت دارد.


به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، احد جاودانی در جلسه بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا (ع) که صبح امروز در دبیرخانه این جشنواره برگزار شد افزود:کشورهای حاشیه دریای خزر به دلیل اشتراک فرهنگی ، قومی و تاریخی می‌توانند همکاری‌های مؤثر فرهنگی داشته و پیوندهای ریشه دار خود را تقویت کنند.
جاودانی از چهار رایزن فرهنگی ایران در کشورهای همسایه خزر برای حضور در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا (ع) دعوت کرد تا زمینه رونق دیپلماسی رضوی در این کشورها فراهم شود.

وی افزود: از رایزن‌های فرهنگی کشورمان در روسیه ،ترکمنستان ،آذربایجان و قزاقستان برای حضور در آیین اختتامیه جشنواره دعوت خواهیم کرد و پذیرای دل نوشته‌های آنان در بخش میهمان جشنواره خواهیم بود.

دبیر جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع)، به فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران اسلامی در ترکمنستان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(علیه‌السلام) از خدمات حجت الاسلام محمدجواد ابوالقاسمی رایزن فرهنگی ایران در عشق آباد ترکمنستان به‌عنوان مروج فرهنگ رضوی تجلیل شد.

وی یادآور شد: نظری کوتاه به زندگی هشتمین خورشید ولایت امام رضا(علیه‌السلام)، خلاصه زندگانی امام رضا(علیه‌السلام)، گزیده مقالات همایش بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) در مرو، چهارده معصوم در اشعار مختوم قلی فراغی، روایت‌های برگزیده از زندگی مهربان علی بن موسی‌الرضا(علیه‌السلام)، هشتاد و هشت کلام از امام هشتم شیعیان به زبان‌های عربی-فارسی-روسی و ترکمنی از جمله کتاب‌های چاپ شده از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد است .
یادآوری می شود؛جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع)، از برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که در مازندران برگزار می شود.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.