English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل ارشاد استان قزوین:محافل فرهنگی و هنری فرهنگ رضوی را در جامعه نهادینه کنند

مدیرکل ارشاد استان قزوین:محافل فرهنگی و هنری فرهنگ رضوی را در جامعه نهادینه کنند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: امیدواریم روزی برسد که مجامع و محافل فرهنگی و هنری رسالت خود را به نحو مطلوب و با تأثیرگذاری بالا و بالاتری انجام دهند تا بدین وسیله شاهد اجرای آموزه‌های رضوی به‌صورت مطلوب‌تری در سطح جامعه باشیم.


به گزارش خبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) اکبر اسکندری نژاد شب چهارشنبه در نخستین شب شعر رضوی از برنامه‌های جنبی جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در طرح رایحه رضوی که در سالن همایش‌های شهید مرتضی اوینی شهر الوند برگزار شد، اظهار داشت: باید برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌اندازه تأثیر گذار و مطلوب باشد که در ایامی مانند ایام انتخابات اثبات برنامه‌ها و اقدامات به این اندازه سخت نباشد.

وی افزود: نشست امروز در قالب برنامه‌هایی است که بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) که هدف آن اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی در سطح جامعه است، برنامه ریزی کرده است و امیدواریم در اجرای آن موفق باشیم.

مدیر کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا  (ع) با توجه به ظرفیت‌های هر استان، برنامه‌ای را تدارک دیده که از این حیث استان قزوین میزبان جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی است و شب شعر رضوی هم از جمله برنامه‌های جنبی جشنواره رضوی در قالب طرح رایحه رضوی می‌باشد.

اسکندری نژاد خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در زمینه رضوی این است که ما تا چه اندازه‌ای از فیوضات امام رضا (ع) در کشور استفاده کرده‌ایم و توانسته‌ایم فرهنگ رضوی را به لایه‌های جامعه انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ اساساً نباید دولتی باشد، تصریح کرد: به لحاظ ذاتی و ارگانی برخی از اقدامات و وظایف را در زمینه فرهنگ و هنر انجام داده می‌شود ولی در بزنگاه‌های مختلف نمی‌دانیم که چقدر به این آموزه‌ها اعتقاد داریم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: اگر اصحاب فرهنگ و هنر بتوانند آموزه‌های ایرانی و اسلامی را در جامعه نهادینه کنند، به‌طور قطع تأثیرگذاری آن بیشتر است و بهتر می‌توان فرهنگ را در جامعه تثبیت کرد.

لازم به ذکر است طرح رایحه رضوی گسترش برنامه‌های رضوی در طول سال است که  مراسم افتتاحیه  آن چهارم اسفندماه95 در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینای همدان برگزار شد و به‌تدریج در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۴:۴۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.