English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

قهرمان کشتی جهان: در مسابقات جهانی تهران به دنبال خادمی امام رضا(ع) بودم

قهرمان کشتی جهان: در مسابقات جهانی تهران به دنبال خادمی امام رضا(ع) بودم
قهرمان 5 دوره مسابقات جهانی و المپیک دیگر عضو ورزشی این روزهای دنیای سیاست است که البته منوچهر محمدی به عنوان تهیه کننده سینما و پدرزن او، باعث شده تا در دنیای هنر و سینما هم سررشته داشته باشد.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، علیرضا دبیر که قهرمانی در مسابقات جهانی را از سال 94 و در مسابقات جوانان آغاز کرد و اکنون با 9 عنوان قهرمانی و 4 نائب قهرمانی به ورزشکاری بی بدیل در دنیای کشتی تبدیل شده است، مانند تمام ورزشکاران کشورمان از ارادت خاصی به امام هشتم شیعیان برخوردار است و بهترین خاطره اش را مربوط به مسابقات جام جهانی کشتی در تهران می داند.

مسابقاتی که قرار بود نفرات قهرمان در آن عنوان خادمی امام رضا (ع) را دریافت کنند و این تنها انگیزه اش برای پشت سر گذاشتن تمرین های طاقت فرسا و البته جنگ برای تصاحب سکوی اول بود. او در این گفتگو از عشق خود به امام رضا(ع) که باعث شده از سال 78 تاکنون ردای خادمی امام هشتم را بر تن کند صحبت کرده است که در ادامه می خوانید.

 آقای دبیر؛ از عشق شخصی‌تان به امام هشتم شیعیان می‌گویید؟
مگر این ارادت را می توان در کلمات گفت؟ عشق من به امام رضا(ع) توصیف شدنی نیست، هرکس ولایت علی ابن موسی الرضا را در دل داشته باشد یعنی ولایت و عشق 12 امام را در دل دارد و این حس فوق العاده است.

هر کس در زمان ورود به حرم چیزی در دلش می گوید؟ شما وقتی وارد حرم مطهر می شوید اولین چیزی که بر زبان خود جاری می کنید، چیست؟
اول از همه تشکر می کنم که اذن زیارت را به من هدیه دادند، تشکر می کنم که روزی من زیارت آقا علی ابن موسی الرضا (ع) شد. خیلی جالب است که امروز که شما برای مصاحبه تماس گرفتید من دیشب خواب دیدم در حرم امام رضا(ع) هستم و این برایم واقعا عجیب است که چطور همزمان با این مصاحبه باید خواب آقا را دیده باشم.

در خصوص اینکه چطور شد خادم امام رضا (ع) شدید هم  بفرمایید.

مسابقات جهانی 1998 تهران، تیم ملی کشتی آزاد به زیارت امام رضا (ع) رفت و در آن زمان همه ما ناهار میهمان مرحوم آیت الله طبسی بودیم. قبل از صرف ناهار عباس جدیدی لباس خادمی امام رضا (ع) بر تن کرد و من در دل گفتم خدایا آیا روزی می شود که من هم خادم امام رضا (ع) بشوم. خدمت مرحوم آیت الله طبسی رسیدیم ایشان گفتند هر کس مدال طلای جهانی تهران را کسب کند خادم امام رضا می شود. من مسابقات جهانی تهران تا پای فینال آمدم، لحظات آخر مبارزه ام با حریف ترک به اختلاف یک امتیاز عقب بودم؛ در آن لحظه اصلا به فکر طلای جهانی نبودم فقط به فکر نوکری امام رضا و پوشیدن لباس خادمی بودم. همان جا بار دیگر به آقا متوسل شدم و داور مسابقه به حریف ترک اخطار و یک پوئن به من داد و در نهایت مبارزه را بردم و ضمن کسب طلای جهانی 1998 تهران، خادم امام رضا(ع) نیز شدم تا فراتر از مدال طلا به هدفی که در ذهن داشتم برسم و خوشحالم که به خادمی امام رضا رسیدم.


۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۲۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.