English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دبیر اجرایی بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) خبر داد:پیشگامی دانشگاه پیام‌نور در برگزاری جشنواره مجازی رضوی

دبیر اجرایی بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) خبر داد:پیشگامی دانشگاه پیام‌نور در برگزاری جشنواره مجازی رضوی
دبیر اجرایی بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، نقش دانشگاه پیام نور را در برگزاری جشنواره ملی رسانه های مجازی رضوی پر رنگ و پیشگام دانست.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی، رشید جعفرپور در چهارمین نشست شورایی راهبردی جشنواره ملی رسانه های مجازی رضوی با اشاره به برگزاری جشنواره ها و همایش هایش بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، اظهار داشت: از 32 دانشگاهی که امسال قرار است دومین دوره بخش دانشگاهی را پیگیری کنند، شش دانشگاه همدان(سفرنامه و ادبیات داستانی)، علامه طباطبایی(اخلاق در سنت و سیره رضوی)، گناباد(نوای رضوی)، گیلان(کرسی های آزاد اندیشی و مناظره های رضوی)، دانشگاه شیراز(عرفان شیعی از منظر اهل بیت(ع) با تاکید بر سیره رضوی) و اصفهان(معنویت و سلامت از منظر رضوی) نشست ها و جشنواره های خود را برگزار کردند.

وی ادامه داد: به نظر می رسد تولید آثار در حوزه پژوهشی دانشگاه ها راحت تر بوده و حدود 100 مقاله ارزیابی و داوری شده است. سایر دانشگاه ها تا دو ماه باقی مانده به پایان سال نیز، همایش ها و جشنواره های خود را برگزار خواهند کرد.

دبیر اجرایی بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: کمیته بانوان، نشست خود را هفته پایانی فروردین ماه فعال می کند. همچنین اختتامیه اصلی بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اردیبهشت ماه در جوار حرم امام رضا(ع) برگزار می شود.

وی درباره فعالیت های دانشگاه پیام نور در این جشنواره، توضیح داد: سال گذشته از 16 دانشگاهی که در جشنواره فعال بودند تنها یک دانشگاه امکان برگزاری جشنواره را پیدا نکرد.

جعفرپور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به علت ماهیت مجازی که دارد می تواند در جشنواره ملی رسانه های دیجیتال اقدام پر رنگی داشته باشد، اضافه کرد: ارزیابی ما در وزارت علوم این بود که دانشگاه پیام نور به راحتی می تواند چنین جشنواره وسیعی را برگزار کند، جمع بندی کارشناسی این بود پیام نور به علت در اختیار داشتن شبکه گسترده مجازی، پیشگام باشد.

رئیس اداره فعالیت های دینی قرآنی وزارت علوم خطاب به مسئولان فرهنگی دانشگاه پیام نور پیشنهاد کرد که برای گسترش و تعمیق بخشی جشنواره رسانه های مجازی رضوی و دریافت بیشتر آثار، می توانند با کارشناسان و دانشجویان حوزه آی تی دانشگاه های صنعتی ارتباطی شفاهی برقرار کنند.

 


۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.