English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در گفت و گو با دبیر کارگروه رسانه‌های دیجیتال جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مطرح شد: حمایت مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد از جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی

در گفت و گو با دبیر کارگروه رسانه‌های دیجیتال جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مطرح شد: حمایت مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد از جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی
برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در قالب کارگروه‌های فرهنگی، هنری، سینمایی، مطبوعاتی و رسانه‌های دیجیتال، پژوهشی، کودک و نوجوان، دانشگاهیان و برنامه‌های ویژه پیگیری می‌شود.


میثم عبدلی دبیر کارگروه رسانه‌های دیجیتال این جشنواره است. با او درباره برنامه‌های حوزه فضای مجازی جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به گفت و گو نشسته‌ایم.
*آقای عبدلی، چه برنامه‌ای در قالب کارگروه رسانه‌های دیجیتال جشنواره برگزار می‌شود؟
در کارگروه ما فقط استان قزوین برنامه‌ای را تحت عنوان رسانه‌های دیجیتال رضوی برگزار می‌کند که دومین سال برگزاری آن توسط اداره ارشاد این استان ایست. قبلاً مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد این برنامه را برگزار می‌کرد.
*برنامه‌ای که الآن قزوین میزبان برگزاری آن شده نسبت به گذشته چه وضعیتی دارد یعنی روند رو به رشدی را طی کرده است؟
** قزوین در دوره چهاردهم اولین دوره جشنواره را برگزار کرد ولی نسبت به این که تجربه برگزاری نداشت به عقیده من خیلی خوب بود. مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد هم امکانات خودش را در اختیار این جشنواره قرار داد و همیشه آماده است که از همه ظرفیت‌های خودش در جهت برگزاری مطلوب این جشنواره استفاده کند.
اما برای بهتر برگزار شدن جشنواره ما یک سری پیشنهاد‌ها و راهکارها داریم که اگر اتفاق بیافتد ان‌شاءالله در تولید آثار از نظر تعداد و هم کیفیت جشنواره رشد بهتری خواهد داشت.
* چه راهکارهایی؟
** اگر بتوانیم کارگاه‌های آموزشی را برگزار کنیم و در این کارگاه‌ها تولید اثر اتفاق بیافتد، این آثار در جشنواره دیده شوند و جایزه بگیرند این در ارتقای جشنواره نقش مهم دارد.
مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد که متولی ساماندهی این عرصه در کشور است چه حمایت‌هایی از جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی می‌کند؟
ریاست کارگروه رسانه‌های دیجیتال رضوی بر عهده مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. داوری جشنواره هم بر عهده مرکز است. هم چنین این مرکز علاوه بر تبلیغات و اطلاع رسانی درزمینهٔ جشنواره، حمایت مالی هم از این جشنواره انجام می‌دهد.
همان طور که می‌دانید قبل اعلام و تنظیم فراخوان‌های جشنواره چندین نشست برگزار می‌شود و پس از برگزاری گروه‌های تخصصی سرانجام فراخوان تنظیم و اعلام عمومی می‌شود شما برگزاری این نشست‌ها را چقدر در تنظیم فراخوان‌های استاندارد مؤثر می‌دانید؟
**ببینید این روند الآن تقریباً جا افتاده که همان کسانی که تجربه دوره قبل را داشته‌اند، می‌نشینند دوره قبل را مرور و نقد می‌کنند تا ببینند چه اتفاقاتی افتاده و چه اتفاقاتی باید بیفتد. این بهترین راه حل است که در همین جلسات تبادل نظر کنیم و بعد نظرات جمع بندی شود تا به نتیجه بهتری برسیم. اتفاق خوب جشنواره پانزدهم این است که نشست‌های کارشناسی این دوره در تهران برگزار شد و برای خیلی از استان‌ها راحت‌تر بود که تهران بیایند.
*به نظر شما زمان برگزاری نشست‌ها مناسب بود این که یک ماه پس از اختتامیه جشنواره قبل این نشست‌ها برگزار شود؟
**تقریباً نزدیک‌ترین زمانی که می‌شد این نشست‌ها را برگزار کرد نشست‌ها را برگزار کرد. الحمدالله امسال خیلی به‌موقع بود. با توجه به زمانی که برای ارسال و نهایی کردن فراخوان‌ها و انتشار آن‌ها داشتیم بهترین زمان همین موقع بود.

۲۵ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.