English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مناظره‌های امام رضا(ع) با عالمان دیگر ادیان ترجمه می‌شود

مناظره‌های امام رضا(ع) با عالمان دیگر ادیان ترجمه می‌شود
معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از ترجمه گزیده «حکمت‌نامه رضوی» اثر آیت‌الله محمدی ری‌شهری خبر داد.محمد سالاری، معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به برنامه‌های جدید این مجمع برای معرفی سیره اهل بیت(ع) گفت: قرار است گزیده‌ای از «حکمت‌نامه رضوی» نوشته آیت‌الله محمدی ری‌شهری به دیگر زبان‌ها ترجمه و در کشورهای مقصد منتشر و توزیع شود.

وی ادامه داد: همچنین فرازهایی از سخنان امام رضا(ع) نیز به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و هوسایی ترجمه شده است. این کتاب‌های در کشورهای مقصد منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. کار ترجمه این اثر به پایان رسیده و پیش‌بینی می‌شود که در هفته کرامت منتشر شود.
حکمت‏ نامه رضوى شامل یک درآمد، هشت بخش و 45 فصل است. در آغاز آن، گزارش کوتاهى از زندگى امام رضا(ع)، دوران امامت ایشان، سفر اجبارى حضرت به خراسان، پذیرفتن ولایت‏عهدى مأمون، عظمت علمى و عملى ایشان، شمار احادیثى که از ایشان نقل شده، و شهادت و زیارت آن بزرگوار ارائه می ‌شود. سپس حکمت‏ هاى به یادگار مانده از ایشان در زمینه مسائل عقلى، علمى، اعتقادى، سیاسى، عبادى، اخلاقى و پزشکى، با نظمى نوین در هشت بخش گزارش می ‏گردد.

بخش عظیمی از این حکمت‌نامه را مناظرات امام رضا(ع) در مرو به خود اختصاص می‌دهد و بسیاری از حکمت‌های اعتقادی را شامل می‌شود و سؤالات و شبهات آن زمان درباره توحید، امامت و ... دیگر چالش‌های فکری را نشان می‌دهد.


۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.