English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

امام رضا(ع) در مسابقات المپیک ضامن من شد/ورزشکاران ایرانی در «ریو» با نام امام رضا(ع) به میدان می رفتند

امام رضا(ع) در مسابقات المپیک ضامن من شد/ورزشکاران ایرانی در «ریو» با نام امام رضا(ع) به میدان می رفتند
مجتبی عابدینی، شمشیرباز کشورمان که در مسابقات المپیک ریو موفق به کسب رتبه چهارمی شد بلافاصله پس از بازگشت از کشور برزیل به پابوس حضرت امام رضا(ع) آمد و نذرش را در مشهد ادا کرد.


 
این عضو تیم ملی شمشیربازی ایران که همراه خانواده‌اش در مشهد به سر می برد در گفت و گو با خبرگزاری فرهنگ رضوی درباره حضورش در مشهد مقدس می گوید:«من ابتدای سال 94 در یک فرصت سه روزه به مشهد آمدم. در حرم رضوی از آقا علی ابن موسی الرضا خواسته‌ای داشتم. به او گفتم اگر برای المپیک سهمیه بگیرم سال دیگر همین موقع دوباره به زیارت می‌‌آیم. هفت فروردین 95 در کره جنوبی هم سهمیه گرفتم و هم باعث شدم سهمیه ایران بیشتر بشود. ولی متاسفانه به دلیل شلوغی مسابقات نتوانستم به پابوس آقا بیایم. خیلی دوست داشتم قبل از مسابقات ریو به مشهد بیایم. ولی باز هم نشد. به محض این که از برزیل برگشتم و پایم به تهران رسید، به دنبال بلیط مشهد بودم. خدا را شکر که آقا دوباره ما را طلبید. خیلی خوشحالم که زایر مشهد شدم. چون باید نذرم را ادا می‌کردم.»

آن طور که خودش می گوید تا حالا همه خواسته‌هایش از امام رضا(ع) اجابت شده‌است: «آقا علی ابن موسی الرضا(ع) ضامن بود و در المپیک ضامن من هم شد. شاید باورتان نشود. چهارمی من لطف امام هشتم بود. خیلی وقت‌ها آقا ما را نمی‌طلبد و ما ورزشکاران از همان تهران یا زمین مسابقه نذر می‌کنیم. نذر من همیشه اجابت می‌شود و وقتی که برمی‌گردم در اولین فرصت نذرم را ادا می‌کنم. من در این سفر نایب الزیاره مربی خودم آقای فخری هم هستم.»

البته در مدتی که شمشیر باز موفق کاروان المپیک کشورمان در مشهد حضور داشته حسابی از طرف مردم مورد استقبال قرار گرفته است:« در این دو سه روزی که مشهد بودم، خیلی‌ها با من عکس گرفتند و صحبت کردند. بعضی شب ها تا ساعت 2 حرم بودم. در صحن آزادی بالای صد نفر به من تبریک گفتند. من همان جا از مردم برای آینده التماس دعا داشتم. من تمام سعی خودم را کردم و کم کاری نداشتم.»
چیزی که ممکن است خیلی ها از آن اطلاع نداشته باشند این است که پدر مجتبی عابدینی یکی از سازندگان پنجره فولاد حرم امام رضا(ع) بوده است:«من وقتی وارد حرم می‌شوم اول از همه سراغ پنجره فولاد می‌روم. پدر من در صنایع دفاع کار می کردند و در سال‌های قبل از انقلاب با یک گروهی برای ساخت پنجره فولاد به مشهد آمدند.  پس از دعا خواندن در کنار پنجره فولاد سری به آرامگاه شیخ بهایی می‌زنم و سریع خودم را به ضریح حرم رضوی می‌رسانم. آرامشی که در آنجا پیدا می‌کنم بی‌نظیر است. »

او درباره اینکه کاروان المپیکی کشورمان در این دوره مزین به نام مقدس آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بود می گوید:«به نظرم تاثیر مثبت این نامگذاری مبارک را می توانستیم در توکل بچه ها ببینیم. تقریبا تمام ورزشکارهای ایرانی حاضر در المپیک نسبت به حضرت امام رضا (ع) یک توجه ویژه داشتند و خیلی ها تصمیم گرفته بودند که پس از کسب موفقیت، مدال شان را به آستان آن حضرت تقدیم کنند. وقتی هم که می خواستند به میدان بروند نام مبارک ایشان را به زبان می آوردند. من هم همین اعتقادها را داشتم و معتقدم اگر به خدا و آن نذری که کرده ایم توجه نشان بدهیم حتما به خواسته مان می رسیم.»

۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.