English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست اتاق فکر همایش «کرامت انسانی از منظر رضوی» برگزار شد

نشست اتاق فکر همایش «کرامت انسانی از منظر رضوی» برگزار شد
نشست اتاق فکر همایش «کرامت انسانی از منظر رضوی» از سری برنامه های چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که به میزبانی زنجان برگزار خواهد شد در شهر زنجان و به ریاست مدیرکل ارشاد این استان برگزار شد.
 به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از زنجان، ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در اتاق فکر همایش«کرامت انسانی از منظر رضوی» از اعلام فراخوان همایش علمی پژوهشی«کرامت انسانی از منظر رضوی» در ۲۸ آبان امسال خبر داد.
وی افزود: فراخوان این جشنواره در کمیته برنامه ریزی بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) که در مشهد مقدس برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

 وی از اعلام فراخوان این همایش در روز(28 آبان) خبر داد.

در ادامه نشست مسئول دبیرخانه همایش  «کرامت انسانی از منظر رضوی» در زنجان،با اشاره به اینکه  همایش علمی پژوهشی «کرامت انسانی از منظر رضوی» در سه محور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این همایش با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی و کمال آفرین رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(علیه السلام) و کمک به انتشار آنان برگزار می شود.

زهرا شاهی افزود: این همایش در محور مفهوم شناسی کرامت انسان از منظر امام رضا(علیه اسلام) از منظر درون دینی(رویکرد قرآنی، حدیثی، فقهی، کلامی، عرفانی)و برون دینی(رویکرد اخلاقی، فلسفی، حقوقی، روان شناختی، جامعه شناختی و انسان شناختی) محور آثار کرامت انسانی از دیدگاه امام رضا(علیه السلام) با موضوع زندگی فردی و اجتماعی(روابط همسایگی، خانواده و...)محور رفع آسیب ها و چالش های فراروی کرامت انسانی در جهان معاصر از دیدگاه امام رضا(علیه السلام) به عنوان بخش ویژه با موضوع انتخاب یک حدیث از آن حضرت با موضوعات مورد نیاز جامعه مبتنی بر سیره رضوی به عنوان محتوای معرفتی در راستای سبک زندگی با رویکرد اقتصاد مقاومت برگزار می شود.

اطلاع رسانی و فرایند ثبت نام از طریق سایت شمس توس به نشانی zanjan.shamstoos.ir انجام می شود.

در ادامه اعضای اتاق فکر این همایش نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص زمان و تقویم اجرایی این جشنواره پرداختند.

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.