English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: بهره‌گیری از آداب مناظره در سیره امام رضا(ع)

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: بهره‌گیری از آداب مناظره در سیره امام رضا(ع)
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر ضرورت بهره گیری از آداب مناظره در سیره امام رضا (ع) تاکید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در جامعه ما فرهنگ مناظره به خوبی تبیین نشده و وقتی افراد بحث و گفت‌و‌گو را آغاز می‌کنند نوعی کدورت و بدبینی را شاهد هستیم در حالی که این مناظره‌ها بیشتر با هدف تبیین احکام و روشنگری‌ها در مکتب اسلام انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: امام رضا(ع) با تفکر و اندیشه سازنده و با تکیه بر آداب مناظره توانست بر دشمنان و برخی خام‌اندیشان عصر خود غلبه کند و عقاید و آموزه‌های اسلامی و شیعی را به خوبی تبیین و تشریح کند.
وی یکی از زوایای پنهان مانده زندگی امام رضا(ع) را آگاهی و بصیرت آن حضرت با تکیه برعلم و دانایی در از بین بردن آثار و زوایای افکار و عقاید انحرافی توصیف کرد و ادامه داد: امام رضا(ع) با درک خطرات و تهدیدها وارد عمل شده و روشنگری‌های فراوانی را در زمینه تبیین عقاید اسلامی در پیش گرفت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: آن حضرت پس از تحمیل ولایت‌عهدی توسط مامون بر امام رضا(ع) جلسات بحث و مناظره را تشکیل داد و دانشمندان و علما از مسلمانان و غیر‌مسلمانان دعوت شدند تا با محوریت حقیقت اسلام و روشنگری در این زمینه واقعیت‌ها بیش از هر زمان دیگر تبیین و تشریح شود.
ستوده اذعان شرکت‌کنندگان در این جلسات و مناظرات علمی را به ضعف خود و برتری امام به‌عنوان یک برجستگی یادآور شد و تصریح کرد: در جامعه ما فرهنگ مناظره به خوبی تبیین نشده و وقتی افراد بحث و گفت‌و‌گو را آغاز می‌کنند نوعی کدورت و بدبینی را شاهد هستیم در حالی که این گفت‌و‌گوها و مناظره‌ها بیشتر با هدف تبیین احکام و روشنگری‌ها در مکتب اسلام انجام می‌شود.
این مسئول در پایان سخنان خود با بیان اینکه باید با تکیه بر سیره و سلوک امام رئوف و مهربان تلاش کنیم تا ضعف‌ها و کاستی‌ها نیز برطرف شود، گفت: آنچه که در این باب مورد توجه و تاکید و نیاز است حقانیتی است که در مکتب اسلام وجود دارد و ما به این مرجعیت دینی و ارزشی در تبیین بیشتر حقایق نیازمندیم.

۶ دی ۱۳۹۳ ۱۵:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.