English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کنگره ملی بی بی حکیمه (س)حرکتی ماندگار در راستای احیای ارزش های دینی و اسلامی/تلاش برای برگزاری بین المللی کنگره

کنگره ملی بی بی حکیمه (س)حرکتی ماندگار در راستای احیای ارزش های دینی و اسلامی/تلاش برای برگزاری بین المللی کنگره
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) اشاره و افزود: برگزاری این کنگره حرکتی ماندگار در راستای احیای ارزش های دینی و اسلامی بود.

حجت‌ الاسلام سید علی‌‌ فتح میرمحمدی در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) با بیان این که برگزاری کنگره ملی بی‌ بی حکیمه(س) یک رخداد بزرگ در سطح استان و کشور بود، گفت: برگزاری این کنگره ملی باعث رشد و توسعه فرهنگی به خصوص فرهنگ معنوی در این استان شد.
میرمحمدی برگزاری این کنگره ملی را حرکتی ماندگار در راستای احیای ارزش های دینی و اسلامی دانست و افزود: به گفته کسانی که در این کنگره حضور داشتند، کنگره ملی حضرت بی‌ بی حکیمه خاتون (سلام الله علیها) یک کنگره منحصربه‌ فرد بود که با همدلی، هم‌ فکری و هم‌ افزایی استاندار و همه مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
وی در ادامه از زحمات مدیران اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ‌شرکت نفت و شهرداری گچساران، ائمه جمعه و جماعت و نماینده ولی‌ فقیه در استان، بیان داشت: امیدواریم با مشارکت بیشتر شاهد برنامه‌ ریزی مناسب کنگره بین‌ المللی بی‌ بی حکیمه (سلام الله علیها) در استان باشیم.
این مسئول فرهنگی و اجتماعی برگزاری این کنگره بزرگ را یک رخداد فرهنگی در استان و کشور دانست و یادآور شد: برگزاری کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) مایه رشد و توسعه فرهنگ معنوی استان بود.
میرمحمدی با اشاره به این که این کنگره ملی کار عظیمی بود که با همکاری همه دستگاه‌ ها برگزار شد، اذعان کرد: به تعبیر مسئولان کشوری شرکت‌ کننده حرکت انجام شده در این خصوص آثار و برکات زیادی داشت که این آثار و برکات در آینده محقق می شود.
وی ضمن تشکر از سایت‌ ها، خبرگزاری‌ ها، اصحاب رسانه و رسانه های مکتوب و مجازی، گفت: : رسانه‌ های استان مانند دیگر دستگاه‌ ها در برگزاری مطلوب این کنگره نقش به‌ سزایی داشتند و به صورت شبانه‌ روزی اخبار و رویدادهای این کار عظیم فرهنگی را انعکاس دادند.
در این مراسم که حجت الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حضور داشت، از برگزار کنندگان کنگره ملی بی بی حکیمه (سلام الله علیها) با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.


تلاش برای برگزاری کنگره بین‌ المللی بی‌ بی‌ حکیمه(س) در کهگیلویه و بویراحمد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش می‌ کنیم تا کنگره امامزاده بی‌ بی حکیمه(س) در سطح بین‌ المللی برگزار شود.
فتاح محمدی در مراسم تجلیل از فعالان برگزاری کنگره ملی بی‌ بی حکیمه(س) و جلسه مقدماتی برگزاری کنگره بین‌ المللی این بانوی بزرگوار با بیان این که برای موفقیت در برگزاری این کنگره در سطح ملی باید آسیب‌ شناسی صورت گیرد، گفت: باید چکیده محتوا و خروجی کنگره ملی بی‌ بی حکیمه (س) به زبان‌ های عربی و انگلیسی ترجمه شده و در اختیار علاقه‌ مندان در داخل و خارج کشور قرار گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که تلاش می‌ کنیم که کنگره بین‌ المللی بی‌ بی حکیمه(س) در استان برگزار شود، بیان کرد: کنگره بین‌ المللی خون اردیبهشت سال آینده در یاسوج برگزار می‌ شود که ما از تجربه این کنگره برای برگزاری کنگره امامزاده بی‌ بی حکیمه(س) در سطح بین‌ المللی استفاده خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: در همین خصوص کمیته علمی کنگره ملی حضرت بی‌ بی حکیمه(س) در دانشگاه یاسوج مشخص شد و با وزارت علوم، وزارت امور خارجه و استان‌ های مرزی مانند بوشهر و خوزستان و کشورهای اطراف حوزه خلیج فارس ارتباط برقرار می‌ کنیم تا کنگره حضرت بی‌ بی حکیمه(س) در سطح بین‌ المللی با هدف شناخت و معرفی این بانوی بزرگوار برگزار شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم با همکاری خوب سازمان اوقاف در مدت کوتاهی نقاط ضعف را برطرف کنیم و در اولین فرصت اقدامات تکمیلی را برگزاری کنگره بین‌ المللی بی‌ بی حکیمه(س) انجام دهیم.۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.