English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم:نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی در دانشگاههای کشور ایجاد شود/حضور بیش از 20 دانشگاه در سیزدهمین جشنواره امام رضا(ع)

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم:نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی در دانشگاههای کشور ایجاد شود/حضور بیش از 20 دانشگاه در سیزدهمین جشنواره امام رضا(ع)
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که این وزارتخانه بدنبال آن است که با ایجاد بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی بیش از پیش در دانشگاههای کشور ایجاد شود...

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که این وزارتخانه بدنبال آن است که با ایجاد بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی بیش از پیش در دانشگاههای کشور ایجاد شود، گفت: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گام بلندی است که بطور هم زمان در تعدادی از دانشگاههای کشور در حال وقوع است و به تدریج بقیه دانشگاهها هم به این حرکت بین المللی خواهند پیوست.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، دکتر سید ضیاء هاشمی با اشاره به این که بیش از 20 دانشگاه کشور با سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)همراه شده اند،افزود: هدف این است،که نهضت تعمیق فرهنگ و معارف رضوی در سطح کشور بخصوص در دانشگاهها ایجاد شود.
وی ادامه داد: فعالیت های معطوف به امام رضا(علیه السلام)،که در سطح نخبگی در دانشگاه ها اجرا می شود،موجب نشاط و شادابی معنوی در دانشگاه های کشور خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان این که شرایطی فراهم شود تا هر دانشجو در  طول دوران حضور در دانشگاه، یکبار به زیارت بارگاه امام هشتم(ع)نائل شود،تصریح کرد: توفیق یکبار زیارت دانشجو در طول 4 سال که در عرصه دانشگاه توقف دارد به نهادینه کردن فرهنگ زیارت خواهد انجامید.

وی با بیان این که ما اعتقاد داریم دانشگاه های ما کانون علم و دین هستند یادآور شد: دانشگاه های ما پیشگام در فعالیت های دینی هستند و تشکیل کانون های فرهنگ رضوی، بستر هماهنگی، همدلی و الفت و محبت بیشتر در این زمینه را فراهم می کند.
هاشمی با تاکید بر این که دغدغه ما مسائل علمی، دینی و فرهنگی است و ما معتقدیم که دانشگاهیان ما فرهیختگانی هستند؛ عالم،پرشور،دینمدار ودغدغه مند،گفت: با برگزاری بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فضای معنوی در دانشگاههای کشور بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: ان شاءا... ما دانشگاهیان،از طریق برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بتوانیم توفیق خدمتگذاری به ساحت قدسی حضرت امام رضا(ع) را به طور روز افزون بدست آوریم.

۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.