English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:ارسال 53 مقاله به کنگره سراسری بی‌بی حکیمه(س)

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:ارسال 53 مقاله به کنگره سراسری بی‌بی حکیمه(س)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق آمار تاکنون 42 مقاله به دبیرخانه کنگره سراسری بی‌بی حکیمه(س) در گچساران و 11 مقاله به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز استان ارائه و جمع‌آوری شده است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، امین کمالوندی، در جلسه برنامه‌ریزی کنگره سراسری بی‌بی حکیمه خاتون (س) که با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و مدیران کمیته‌های پنج‌گانه کنگره سراسری بی‌بی حکیمه خاتون(س) برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری کنگره سراسری بی‌بی حکیمه خاتون(س) با پیگیری‌های مکرر و متعدد در آبان‌ماه سال گذشته کلید خورد که مصوب شد کهگیلویه و بویر احمد میزبان برگزاری این کنگره شود.
وی ضمن قدردانی از پیگیری‌های فرماندار سابق گچساران، افزود: از زمان حضور فرماندار جدید این شهرستان این موضوع خیلی جدی و به‌نوعی پررنگ‌تر وارد کار شد و این کار خیلی سریع‌تر به مرحله عملی و اجرایی رسید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه چندروز بیشتر به ارسال مقالات این کنگره باقی نمانده است، تصریح کرد: طبق آمار تاکنون 42 مقاله به دبیرخانه کنگره سراسری در گچساران و 11 مقاله به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز استان ارائه و جمع‌آوری شده است.

دبیر کنگره سراسری بی‌بی حکیمه(س) با بیان اینکه 19 مقاله از مقالات ارسالی از سایر استان‌های کشور و مابقی از کهگیلویه و بویراحمد بوده است، ادامه داد: جهت تامین جوایز رتبه‌های برتر مقالات و داوری اختصاصی آن‌ها اعتباری قریب به 650 میلیون ریال تخصیص داده شده است.
کمالوندی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌‎های انجام شده از سوی دبیر کنگره سراسری، زمان داوری این مقالات مدت 48 ساعت پیش‌بینی شده که کارشناسان مختلفی در این مدت زمان، به داوری مقالات مرتبط با رشته  تخصصی خودشان خواهند پرداخت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرارسیدن مرحله اجرایی و عملیاتی کنگره، بیان کرد: تقریبا قریب به 50 میهمان ویژه داخلی و خارجی داریم که باید شرایط اسکان و ایاب‌ و‌ ذهاب در خور شان آنان نیز تهیه شود.
وی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در این کنگره خبر داد و گفت: سعی بر این است که با همکاری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس زمینه حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را نیز در این کنگره فراهم کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد کمیته‌های پنج‌گانه، عنوان کرد: مدیریت در هزینه‌ها باید واحد باشد و همه باید از یک مسئول در راس و آن‌ هم رئیس کنگره در شهرستان دستور بگیرند تا هرج‎ و‌ مرج و بی‌نظمی در اجرای برنامه‌ها به وجود نیاید.

کمالوندی با بیان اینکه زمان برگزاری کنگره سراسری بی‌بی حکیمه (س) در دهه ولایت است، تاکید کرد: باید نظارت ویژه‌ای بر بحث تبلیغات مقدماتی، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی متناسب با این دهه داشته باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضمن پیشنهاد بر اجرای برنامه‎های فرهنگی از جمله برگزاری شب شعر، مسابقات خوش‌نویسی و نقاشی، برنامه‌های دانش‌آموزی و... ، اذعان کرد: در این دهه باید به نحوی عمل کنیم که چهره شهر به شادی این ایام آذین بسته شود.
وی یادآور شد: اجرای برنامه‎های مرتبط با کنگره در این ایام همانند اجرای سخنرانی‌های قبل از خطبه نماز جمعه، برگزاری جشن در پارک‌های شهر، اجرای صبحگاه معنوی، به صدا در آوردن زنگ انشا کنگره سراسری در مدارس و راهپیمایی نمادین کودکان از طریق کانون پرورش فکری و مهدکودک‌ها در خیابان همراه با اجرای مسابقات نقاشی می‌تواند در زمینه‎سازی و اطلاع‎رسانی حضور مردم تاثیرگزار باشد.
یادآوری می شود؛ نخستین کنگره سراسری بی‌بی حکیمه(س) از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همزمان با ایام دهه کرامت در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.