English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سرپرست اداره ارشاد فاروج: همایش آموزه های سیاسی امام رضا(ع) گام موثری در ارتقاء فرهنگ سیاسی است

سرپرست اداره ارشاد فاروج: همایش آموزه های سیاسی امام رضا(ع) گام موثری در ارتقاء فرهنگ سیاسی است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج گفت: همایش علمی پژوهشی سیاسی آموزه های امام رضا(ع) با تلاش در راستای ترویج فرهنگ نورانی رضوی با رویکرد آموزه های سیاسی امام رضا(ع) گام موثری در ارتقاء سطح فرهنگ سیاسی جامعه است از اینرو حرکتی ارزشمند است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، جواد نظری افزود: ترویج آموزه های ائمه اطهار باید در اولویت جامعه قرار گیرد البته در این موضوع که علما، دانشگاهیان و پژوهشگران اطلاعات و فعالیت های زیادی پیرامون سیره رضوی دارند و آنها را در دستور کارهای جامعه قرار می دهند شکی نیست.
وی ادامه داد: بنظر می رسد لازم است تا فضایی فراهم شود تا عامه جامعه از این آموزه ها مطلع شوند در واقع تبیین این موضوع بر عهده فرهیختگان است.
وی اظهارداشت: تبیین آموزه های سیاسی امام رضا(ع) در سطح عموم جامعه و کاربردی کردن آن بخشی از فرهنگ سیره رضوی است و ترویج فرهنگ از جمله فعالیت های دیر بازده است و نیازمند برنامه ریزی بلند مدت است و دارای ماهیتی است که در طول زمان و به آرامی اتفاق می افتد و لذا با پیگیری این موضوع امیدواریم شاهد تبیین این آموزه های گرانبها در جامعه باشیم.
نظری گفت: فرهنگ رضوی، بسیار عمیق و ارزشمند است و ترویج این فرهنگ با اندیشه های روز نسل جوان نیازمند پیوند پایدار علما، دانشگاهیان و پژوهشگران با جوانان است و آموزش، تبلیغات و اطلاع رسانی مستمر باید به عنوان راهکارهای ترویج این فرهنگ در دستور کار قرار گیرد.
یادآور می شود؛ همایش علمی پژوهشی سیاسی آموزه های امام رضا(ع) از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همزمان با ایام دهه کرامت توسط استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.