English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

یک نماینده مجلس: همایش حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) نقش مضاعفی در معرفی پتانسیل های شهر طبس دارد

یک نماینده مجلس: همایش حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) نقش مضاعفی در معرفی پتانسیل های شهر طبس دارد
منتخب مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های شهر طبس در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه گردشگری مذهبی، گفت: همایش پژوهشی حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) نقش مضاعفی در معرفی پتانسیل های این شهرستان دارد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، محمد علی عبدالله زاده، منتخب مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان گفت: اولین گام برای عملی شدن فرهنگ اسلامی در سطح جامعه شناخت سیره و روش ائمه معصومین (ع) و فرزندان آنان است که همایش هایی شبیه همایش امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در این زمینه بسیار موثر است.
وی اظهار کرد: دغدغه برگزاری یک همایش خوب و بدون نقص معمولا مسئولین برگزار کننده همایش را به سمت تقویت کمیته اجرایی می کشاند اما در برنامه هایی مانند همایش پژوهشی حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) نباید دغدغه برگزاری همایشی در شأن این امامزاده ما را از تقویت کمیته علمی همایش غافل کند.
منتخب مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بر تأثیر برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در گسترش فرهنگ دینی تاکید کرد و گفت: برگزاری همایش هایی با محوریت فرهنگ دینی سبب معرفی بیشتر ائمه معصومین(ع) و فرزندان ایشان می شود که این مقوله گام اول درترویج فرهنگی اسلامی در جامعه است.
وی با اشاره به ظرفیت های مختلف شهرستان طبس در ابعاد مختلف به ویژه در زمینه گردشگری مذهبی، گفت: برگزاری همایش پژوهشی امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) نقش مضاعفی در معرفی پتانسیل های این شهرستان دارد و موجب جذب اراتمندان به اهل بیت (ع) برای حضور در طبس دارد.
عبدالله زاده اظهار کرد: شهرستان طبس به عنوان باب الرضا(ع) و دروازه ورود به مشهد مقدس، زمینه ای را فراهم آورده که مشتاقان زیارت امام علی بن موسی (ع) در بقعه این امامزاده دل های خود را آماده زیارت حرم مطهررضوی و حضور در آستان قدس رضوی نمایند و در این مکان مقدس همه امکانات لازم برای تجدید قوای روحی و جسمی زائران فراهم شده است.
وی افزود: مدیریت موسسه آستان مقدس حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با پرهیز از حواشی برنامه فرهنگی متعددی برای استفاده زائران و مجاوران فراهم کرده است و این مسئله زمینه برگزاری همایش حضرت حسین بن الکاظم(ع) در شهرستان طبس را فراهم آورده است.
 
 

۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.