English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

امام جمعه طبس تأکید کرد:بازشناسی شخصیت امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه‌ساز زیارت با معرفت

امام جمعه طبس تأکید کرد:بازشناسی شخصیت امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه‌ساز زیارت با معرفت
امام جمعه طبس با اشاره به برگزاری همایش پژوهشی امامزاده حسین‌بن‌موسی‌الکاظم(ع) در شهریور امسال گفت: بازشناسی شخصیت امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه‌ساز زیارت با معرفت است.

به گزارش کمیته خبری اولین همایش پژوهشی امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع)حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم، امام جمعه طبس، گفت: برای اینکه بتوانیم به هدف اصلی این همایش پژوهشی برسیم باید از مورخانی که علم و دانش کافی در زمینه مباحث تاریخی دارند استفاده کنیم.
وی بیان کرد: اگر کسانی که علم و تخصص کافی و اطلاعات لازم ندارند وارد این حوزه شوند از بار علمی همایش پژوهشی امامزاده موسی کاظم(ع) کاسته خواهد شد.
امام جمعه طبس با اشاره به اینکه باید شرایطی فراهم کنیم تا افراد بتوانند زیارتی همراه با آگاهی داشته باشند و بدانند به چه کسی عرض ارادت می‌کنند، اظهار کرد: اگر از همایش پژوهشی امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) برای بازشناسی شخصیت این امامزاده به‌درستی استفاده شود زمینه زیارت با معرفت را فراهم خواهد کرد.
مهاجریان‌مقدم ادامه داد: بعد از زلزله 25 شهریور سال 57 بازسازی آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) به کندی صورت می‌گرفت تا اینکه به حکم رهبر معظم انقلاب تولیت این آستان به آستان قدس رضوی واگذار شد.
وی عنوان کرد: پس از واگذاری تولیت حرم مطهر امامزاده حسین به موسی الکاظم(ع) به آستان قدس رضوی هم به لحاظ برنامه‌های فرهنگی و هم از نظر توسعه و عمران این مجموعه آستان این امامزاده رو به پیشرفت بوده است.
امام جمعه طبس گفت: این عمران و پیشرفت سبب شده که افراد بسیاری از سایر استان‌ها نیز برای زیارت این فرزند بلافصل حضرت موسی بن جعفر(ع) به طبس بیایند که این مسئله خود نقش مهمی در رونق گردشگری دینی در استان و شهرستان طبس داشته است.
گفتنی است، اولین همایش پژوهشی امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) شهریور ماه امسال همزمان با دهه کرامت در شهرستان طبس برگزار خواهد شد و مهلت ارسال آثار برای شرکت در این همایش نیز 25 مرداد است.
 


۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.