English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دبیر اجرایی همایش حدیث رضوی 2 خبرداد:بازشناسی و بازخوانی تاریخ امام رضا(ع) در همایش حدیث رضوی

دبیر اجرایی همایش حدیث رضوی 2 خبرداد:بازشناسی و بازخوانی تاریخ امام رضا(ع) در همایش حدیث رضوی
دبیر اجرایی دومین همایش حدیث رضوی در قم از تمدید مهلت ارسال آثار تا 15 مرداد خبر داد و گفت: بازشناسی و بازخوانی تاریخ امام رضا(ع) و فضای زندگی این امام بزرگوار از جمله اهداف این همایش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام عبدالرضا حمادی با اشاره به دومین سال برگزاری همایش حدیث رضوی در قم اظهار داشت: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را برگزار می‌کند.
وی ادامه داد: همایش حدیث رضوی از مجموعه برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با هماهنگی و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و موسسه دارالحدیث با موضوع تاثیر زمان بر صدور احادیث رضوی در قم برگزار می‌شود.
دبیر اجرایی همایش حدیث رضوی 2 با اشاره به هدف از برگزاری این همایش گفت: بازشناسی و بازخوانی تاریخ امام رضا (ع) و فضای زندگی این امام بزرگوار از جمله اهداف این همایش است.
وی یادآور شد: جنبه‌های سیاسی، فرهنگی، گروه‌ها و احزابی که در دوره حضرت رضا (ع) وجود داشتند، در این همایش مورد کاوش قرار می‌گیرند.
حمادی با بیان اینکه بر اساس فراخوان همایش مهلت ارسال مقالات تا پایان تیر‌ماه امسال اعلام شده بود، تصریح کرد: با توجه به شرایط پایان ترم دانشگاه‌ها و ایام ماه مبارک رمضان، اساتید و دانشجویان درخواست کردند که زمان ارسال مقالات این همایش تمدید شود بنابراین تا نیمه مرداد‌ماه زمان فراخوان مقاله همایش تمدید شد.
وی عنوان کرد: علاقه‌مندان تا پایان زمان مقرر باید مقالات خود را به دبیرخانه همایش به نشانی قم، بلوار 15 خرداد، چهارراه نوبهار، پس از شهرک جهاد، موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث و یا پست الکترونیکی hrazavi@hadith.net ارسال کنند.
وی خاطرنشان کرد: بازشناسی تاثیر جریان‌های فکری، سیاسی، انحرافی، اخلاقی و اعتقادی در میراث حدیثی امام رضا (ع)، حضور امام رضا (ع) در مرو و تاثیر آن در احادیث راویان خراسان (شیعه و سنی)، نقش راویان عصر امام رضا (ع) در انتقال میراث حدیثی رضوی(ع) از جمله محورهای این همایش است.
حمادی چگونگی ارتباط امام رضا (ع) با اصحاب و یاران (کوفه، بغداد، قم، خراسان)، ویژگی‌های اختصاصی اصحاب امام رضا (ع) در نقل روایت و تفاوت آموزه‌‌های حدیثی امام رضا (ع) در مدینه و مرو را از محورهای دیگر این همایش ذکر کرد.
گفتنی است؛علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان می توانند به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نشانی www.ershadqom.ir مراجعه کنند و یا با تلفن موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث به شماره 37176208 -025 تماس بگیرند.

۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۱۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.